No astoņkāja līdz grāmatai

Ideja par PUIKU ALFABĒTU radās nejauši, nemaz nedomājot par grāmatas izdošanu. Tā nāca brīdī, kad manam dēlam Ernestam bija jāsāk apgūt burti, bet izrādījās, ka viņam šādām nodarbēm nav ne laika, ne uzmanības, ne intereses.

Ernests ir ļoti enerģisks, aktīvs un iztēles bagāts puika, kuram burtu iepazīšana nešķita tik aizraujošs piedzīvojums kā iemācīties šaut ar kāju, ar zobeniem celties cīņā pret zombijiem, kļūt par neredzamiem nindzjām, dzīvot vampīru pilī, tērpties pirātu tērpā un, protams, klausīties tikai rokenrolu. Un tas patiešām ir svarīgi.

Pirmā ilustrācija

Lai iedvesmotu dēlu iepazīt burtus, mēģināju noķert viņa pasaules skatījumu, uztvert to, kādi tēli, ilustrācijas un stāsti uzrunātu un ieinteresētu viņu posmā, kurā aktuāli ir briesmoņi, mošķi un cīņas, bet pāri visam – labestīgums un taisnīgums. Sākotnēji radās doma par sienas plakātu ar ilustrācijām, bet radot pirmo ilustrāciju – Astoņkāji, šķita, ka ilustrācija bez stāsta nav pilnīga, tāpēc uzrakstīju dažus teikumus par Astoņkāji kā tēlu. Iepazīstinot Ernestu ar Astoņkāji Augustu, bija jūtams, ka līdz ar nelielo stāstiņu, ilustrācija ir atdzīvojusies. Lai arī tie bija daži teikumi, Ernestam tas radīja veselu pasauli par Astoņkāji.

Ideja par grāmatu

Ilustrācijas un stāstu pirmās versijas bija pieejamas manā Instagram. Ātri vien izskanēja jautājums, vai var iegādāties PUIKU ALFABĒTU grāmatas veidā. Sākumā tas šķita glaimojoši un nereāli, bet ar katru burtu šī ideja iesakņojās arvien vairāk. Kāpēc gan ne?

Lēmumu par grāmatas izdošanu pieņēmu, kad stāsti un ilustrācijas bija tapušas gandrīz pusei alfabēta burtu. Tikai procesā tapa skaidrs, ka materiāls, kas vēl jārada, prasīs tik daudz laika, enerģijas un radošuma kā sākt PUIKU ALFABĒTU no sākuma.

Ar laiku, pacietību, draugu uzmundrinājumiem un ģimenes atbalstu, radīju visu nepieciešamo materiālu grāmatai, bet ar to vēl tikai sākās garais grāmatas izdošanas ceļš.

Izdevniecība

Brīdī, kad PUIKU ALFABĒTU bija iespēja nodod izdevniecības rokās, manī iekšēji radās milzīga pretestība – bija sajūta, ka daļa sevis ir jāatdod prom. It kā jānorauj sev kājas, ar kurām tālāk ies kāds cits. Lai arī izdevniecība bija drošais ceļš ar pieredzes bagātiem profesionāļiem, izlēmu izdot grāmatu saviem spēkiem.

Procesā nācās saskarties ar neskaitāmiem zemūdens akmeņiem, bet te nu tā ir – PUIKU ALFABĒTA grāmata, veltījums manam dēlam un drosmīgajai meitai, kas tagad ir pieejama arī citiem lasītājiem.

Lai grāmata iedvesmo iepazīt un apgūt burtus!

Līva Eihmane